O nas
wtorek, 01 marca 2015 19:13

a gdyby tak...." - skąd się wzięły Cafe Inspiracje?

Klaudia: pomysł na Cafe Inspiracje dojrzewał we mnie latami - pierwsze ziarenka pomysłu zakiełkowały we mnie podczas zimowych spacerów z naszą pierwszą córką Wiktorią. O ile letnie spacery z niemowlakiem niosą ze sobą sporo miłych przeżyć większości rodziców, to zimowe przechadzki wymagają zdecydowanie większego samozaparcia:) - wiedzą o tym wszyscy, którzy dzielnie poświęcają się maszerowaniu z wózkiem niezależnie od pogody. Moje marzenia w tym czasie sprowadzały się do dwóch myśli: spotkać kogoś dorosłego i chwilę pogawędzić (niekoniecznie o naszych śpiących pociechach) i...napić się gorącej kawy ("...a gdyby tak była gdzieś blisko kawiarnia przyjazna rodzicom...?") Pierwsze pragnienie w cieplejsze dni zwykle udawało się zrealizować dzięki którejś z mam pchającej wózek ze swoim dzieckiem; natomiast powracająca myśl o filiżance dobrej kawy zostawała w głowie..aż do powrotu do własnego domu.
Przy drugim dziecku, cudownie spokojnym i długo śpiącym Kubusiu pojawiła się kolejna myśl z serii "a gdyby tak..." Dwójka dzieci pod jednym dachem po jakimś czasie wzbudza pragnienie wyjścia "do ludzi" i odetchnięcia na chwilę, aby z radością wrócić do żywotnych malców. "A gdyby tak...było miejsce, gdzie czasem można zostawić dzieci w dobrych rękach i bez wyrzutów sumienia pochodzić po sklepach albo pójść na basen? Po jakimś czasie wpadłam w wir korporacyjnych spraw codziennych i pragnienia chwili dla siebie stało się dość odległe.
Kropka nad "I" dla Cafe Inspiracje pojawiła się przy ostatnim, trzecim dziecku :)  - starszaki podrosły, a my jak co roku szukaliśmy miejsca na uczczenie kolejnych urodzin, przyjaznego nie tylko gromadzie dzieci z masą energii, ale również dziadkom chętnym poobserwować przy dobrej kawie i ciastku jak się bawią wnuki. Sala zabaw w centrum handlowym/zoo?/park?/domowe przyjęcie dla rodziny i przyjaciół dzieci?...Każda z opcji miała swoje mocne strony, ale też ograniczenia.
Wtedy Wiktoria odważnie zamarzyła" "A gdyby tak...mieć swoją kawiarnię?" Pomyślałam: dlaczego nie?

O nas

Agnieszka - moja część w Cafe Inspiracje to przede wszystkim fotoinspiracje - zdjęcia są moją pasją, za ich pomocą próbuję ująć to...co trudne do ujęcia i ulotne. Fotografuję dzieci i naszych dorosłych znajomych w ważnych dla nich momentach życia. Największy komplement to móc usłyszeć po wręczeniu i obejrzeniu fotografii: "Czułam/czułem się dokładnie tak, jak tu wyglądam - jak Ty to zrobiłaś?..."
Moja druga pasja to grafika komputerowa - lubię eksperymentować kolorami, godzinami potrafię siedzieć przed ekranem, aby poprzez symbole i barwy oddać dynamikę i intencje ważne dla klienta. Projektowałam też nasze logo - dmuchawce są dla mnie i Klaudii tym właśnie istotnym dla Cafe Inspiracje symbolem.
Na codzień zajmuję się właśnie grafiką. Mgliste poranki rozświetlają uśmiechy córek (Weronika i Ula) oraz słowa zachęty ze strony męża Adama.

Klaudia - na co dzień pracuję jako konsultant biznesu - głównie z zakresu metodologii KAIZEN (jap. ciągłe doskonalenie) oraz doradztwa w obszarze zarządzania i rekrutacji. Moja druga pasja zawodowa to rozwijanie potencjału zawodowego - kilka lat prowadziłam działy HR w międzynarodowych korporacjach, stąd sentyment, aby wspierać ludzi właśnie w obszarze ich osobistego rozwoju zawodowego. Studia podyplomowe z doradztwa zawodowego pozwoliły mi poznać metodę "Spadochronu" promowaną przez Richarda Bolles'a.Stałam się jej fanką i teraz uczę innych, jak inaczej można spojrzeć na własne życie - nie tylko zawodowe. Inspiracją do zmian i nowości w moim życiu domowym są domownicy: dzieci (Wiktoria, Kuba i Jaś) oraz mąż Tomasz.

 

Jak do nas trafić?

Cafe Inspiracje
ul. Skrzydlata 21a/1b
Wrocław
tel: 601 440 878
www.cafeinspiracje.pl
info@cafeinspiracje.pl
k.kobylecka@cafeinspiracje.pl

Godziny  otwarcia:

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00
sobota - niedziela - 11.00 - 20.00


poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00
sobota - niedziela - 11.00 - 20.00

sterydy XXL Gastro dystrybutor wody do domu filtr wody http://www.oaza-urody.eu/